Prečo je tlač online lepším riešením?

To, že internetové tlačiarne vytláčajú tie tradičné, sa stáva už úplne prirodzeným. Je možné povedať, že to nie je revolúcia, ale evolúcia – vďaka ktorej vyhrávajú lepšie riešenia. Na čom je založený fenomén tlače online?

Internetové a tradičné tlačiarne

Väčšina oblastí života sa pomaly prenáša do virtuálneho sveta. Táto zmena sa našťastie týka aj polygrafie. Čoraz viac tlačiarní rozširuje svoju činnosť, začína ponúkať objednávanie tlače online. Vďaka tomu je konkurencia online tlačiarní oveľa bohatšia. Tlačiarne sa navzájom odlišujú kvalitou tlače a úrovňou obsluhy zákazníka, avšak je niekoľko hráčov, ktorí si v priebehu posledných rokov vypracovali vedúcu pozíciu medzi online tlačiarňami. Meritórnou podporou dnešnej informácie je Justprint – práve on nás pustil za kulisy internetových tlačiarní. Na čom je založená prevaha online tlačiarní a aké možnosti ponúkajú?

tlač online

Online tlačiareň = pohodlné objednávanie

Jednou zo základných výhod tlače cez internet je pohodlné a rýchle objednávanie. Vďaka tejto možnosti nestrácame čas na dojazd, nestojíme v dlhých radoch a nediskutujeme o počasí. Tu rozhodujeme my, kedy objednávame – a robíme to bez toho, aby sme museli odísť z domu alebo kancelárie. Túto tlačiareň máme na dosah ruky – a môžeme objednávať kedykoľvek a kdekoľvek 24/7. O tom, aký dôležitý je čas, vie každý, kto pracuje v projektovej kancelárii alebo reklamnej agentúre. Tak to už je, kto si čo i len raz objednal materiály cez internet – väčšinou sa do tradičnej tlačiarne nevracia. Jednoducho.

Prehľadný cenník a produktové varianty

Vo virtuálnej tlačiarni nie je miesto na náhodu a nepredvídané ceny. Tu je ponuka jasná a ihneď vidíme cenu daného produktu, v závislosti od variantu a nákladu. Kalkuláciu je možné stiahnuť automaticky a dá sa jednoducho porovnať s inou ponukou. Vďaka tomu je možné predpokladať výdavky a vybrať optimálne varianty tlače.

Diaľková obsluha

Ten, kto sa pýta, neblúdi – zákaznícke centrum v prípade online tlačiarne často funguje oveľa lepšie ako pán Marek z miestnej tlačiarne. Tu sa môžete pýtať – počas každej etapy objednávania – nielen písomne, ale aj telefonicky. Ba čo viac, často môžete rátať aj s pomocou grafických poradcov, ktorí Vám napovedia, ako správne pripraviť súbor na tlač.

Grafická pomoc – bez odchádzania od monitora

Dokonca aj najskúsenejší návrhár môže mať pochybnosti, čo sa týka správnej skladby a prípravy súborov na tlač. V prípade online tlačiarne máme k dispozícii grafikov, ktorí môžu súbor manuálne opraviť ešte predtým ako bude odovzdaný do tlače. Väčšina súborov okrem toho prechádza cez automatický systém verifikácie súborov – preflight. Vďaka nemu sa mnoho omylov a chýb zistí ešte pred vytlačením chybných nákladov.

Šetríte čas, objednávate raz – rôzne technológie tlače

Ak si vyberieme internetovú tlačiareň s veľkým zázemím strojov, šetríme čas. Predovšetkým preto, že nie je potrebné hľadať ďalších vykonávateľov rôznych produktov. Väčšie tlačiarne online ponúkajú tlač v niekoľkých technológiách a na rôznych podkladoch. Časť z nich ponúka taktiež mnoho dokončovacích a kníhviazačských prác. Objednávanie rôznorodých produktov na jednom mieste je jednoducho pohodlné.

Pohodlný účet, história a databáza adries

Ako čerešničku na torte sa oplatí spomenúť o profitoch agentúry. Vďaka tomu, že si založíte účet, môžete využívať mnoho akcií, partnerský program, zľavy a možnosť odložiť lehotu splatnosti. Veľmi pomocným riešením je možnosť zásielok no name – čiže priamo klientovi (bez loga tlačiarne alebo s naším logom). To skracuje cestu, predovšetkým ak je tlačiareň naším subdodávateľom. Zíde sa taktiež databáza adries, história objednávok a možnosť sledovať status objednávok. Tu panuje poriadok – a mnoho produktov môžeme objednávať a odosielať okamžite.