Zložky na ponuky – dobrý spôsob propagácie

Justprint

Zložky môžu byť tiež skvelým marketingovým materiálom a reklamným médiom. Logo, firemný grafický dizajn a reklamný slogan pomáhajú budovať povedomie o značke. Dobre pripravené reklamné zložky, ktoré odovzdávame zákazníkom a obchodným partnerom, svedčia o profesionalite firmy, vzbudzujú dôveru a vyzdvihujú firmu spomedzi konkurencie. Môžeme ich použiť na poskytovanie propagačných materiálov, ponúk a dôležitých dokumentov, ako sú zmluvy alebo faktúry.

Vyberte formát a materiál

Zložky je možné objednať v mnohých rôznych verziách a variantoch. Rozhodujúce je, na aké konkrétne účely majú slúžiť. Na odovzdanie malého množstva materiálu budú ploché zložky bez chrbta. Bez problémov sa do nich zmestí niekoľko listov papiera. Pre objemnejšie dokumenty budete potrebovať zložky s jednobigovým alebo dvojbigovým chrbtom. Chrbát je dostupný v rôznych šírkach. Čím väčšia je jeho šírka, tým viac dokumentov sa zmestí do zložky.

V akých formátoch sú dostupné zložky na ponuku? Tlač takýchto materiálov sa zvyčajne vykonáva vo formáte A4, aj keď sú k dispozícii aj produkty väčších a menších rozmerov. Môžeme si zvoliť rôzne druhy materiálov. Najobľúbenejším riešením je papier (zvyčajne kriedový), ktorý je pomerne tenký, ale zároveň cenovo najdostupnejší. Najbežnejšia základná gramáž takýchto materiálov je 350 g/m2. Zložky je možné tlačiť aj na listoch z lepenky alebo kartónu. Sú pevnejšie a odolnejšie ako tie papierové. PVC a polypropylén sa nepoužívajú tak často. Vyrábajú sa z nich najčastejšie obálkové zložky.

Užitočné doplnky

Zložky s ponukami sa dajú dodatočne ozdobiť. Ide o postupy, ktoré im pridajú trvanlivosť a budú mať za následok, že zložky budú vyzerať elegantnejšie a profesionálnejšie. Na papier, kartón a lepenku nanášame lesklé alebo matné fólie, parciálny lak UV a rôzne lamináty. Zložky môžu byť tiež vybavené špeciálnym miestom na vizitku alebo vreckom na CD. Praktickým doplnkom sú tiež gumičky alebo suché zipsy slúžiace na zatvorenie zložky.

Objednávky na tlač zložiek môžu byť rôzneho rozsahu, od niekoľko desiatok až po niekoľko tisíc kópií. Čím viac kusov si objednáte, tým nižšie sú náklady na výrobu jednej zložky. Tlač reklamných zložiek je najlepšie objednať v profesionálnej online tlačiarni, akou je napríklad Justprint. Pred objednaním konkrétneho typu zložky si musíte pripraviť grafický návrh, ktorý sa použije počas tlače. Je potrebné pripomenúť, že tento návrh je potrebné odoslať zhotoviteľovi vo farebnom priestore CMYK, pretože práve jej funkcie používajú tlačiarne vo svojich výrobných procesoch.