PAPIEROVÉ ZLOŽKY AKO SPÔSOB PROPAGÁCIE FIREMNÝCH SLUŽIEB

Zložky

Papierové zložky môžu byť skvelým spôsobom na propagáciu služieb našich podnikov. Môžu byť poskytnuté zákazníkom ako bezplatný darček, ktorý bude určite veľmi užitočný pri prenose a uchovávaní dokumentov. Spôsob ich vykonania, materiál, technológia a forma sa môžu navzájom líšiť.

MATERIÁL NA ZLOŽKY

Firemné papierové zložky sa zvyčajne vyrábajú na grafickom kartóne s bielym dnom, ktoré je tuhé a pekne sa prezentuje na výrobkoch. Môžu byť tiež vyrobené z lesklej alebo matnej kriedy. Dodatočnou dobrou formou ich ochrany je povrchová úprava offsetovým lakom, ktorý spôsobí, že papier sa nebude stierať a farba produktu nestratí svoju intenzitu.

FARBA A TVAR ZLOŽIEK

Polygrafické výrobky, ku ktorým patria aj zložky, sa vyrábajú pomocou štyroch procesných farieb, a teda Cyjan – modrá, Magenta – ružová, Yellow – žltá a Black – čierna (skratka CMYK). Použitie takého systému farieb je veľmi atraktívne a estetické. Takúto šablónu poskytuje väčšina výrobcov, ale výber farby v skutočnosti závisí od potrieb zákazníka a obchodného profilu jeho spoločnosti.

Zložky môžu mať aj rôzne, jedinečné tvary, ktoré je možné vyrobiť pomocou orezávača umiestneného v kníhviazačskom stroji. Klasický tvar zložky je samozrejme obdĺžnik, ale zákazníci, ktorí chcú nejakým spôsobom vyniknúť na trhu, môžu ponúkať neobvyklé tvary, hoci v prípade zložiek to určite zníži ich praktickosť.

METÓDY ZUŠĽACHTENIA PAPIEROVÝCH ZLOŽIEK

Propagačné zložky našej firmy môžu byť fóliované, lakované povrchovo alebo bodovo UV. Fóliovaním sa zvyšuje pevnosť zložky a je chránená pred atmosferickými podmienkami. Na tento účel sa používa matná alebo lesklá fólia. Lakovanie zase výrazne zlepšuje estetiku produktu a súčasne, rovnako ako fólia, ovplyvňuje odolnosť zložky.

URČENIE ZLOŽKY

Pri výbere formy a farby zložky by ste mali presne vedieť, kto bude jej príjemcom a aká bude jej úloha. Či už ide o vizitku firmy alebo konferenčnú zložku s informáciami o danej firme. Okrem toho, aká je cieľová skupina príjemcov, taká bude aj zložka. To všetko významne ovplyvní jej vzhľad a funkčnosť.